19 Ağustos 2012

Elini öperken içinizi titreten insanlarla Güzel Bayramlar..

         Babam yaşarken şımarık bir kız çocuğuydum ben. Ama o bize veda ettikten sonra şımarıklığımı bu denli ağır şekilde ödeyeceğimi bilemezdim. Büyürken yavaştan değişmeye başladı dünyam. Eskiden "Nerede o eski bayramlar?" diyen anneme kızardım hep. Ne istiyorsun benim rengarenk bayramımdan diyerek çıkışırdım. Galiba artık ne demek istediğini anlamaya başladım. Şimdilerde ise o bana bayrama karşı bu sitemkar tavır için daha çok gençsin der durur. Sanırım artık boyaları akmış bayramımın yeniden renklere bürünmesi için fazla sebebe sahip değilim. Anneme verdiğim tek cevap ise benim için bayramın "Baba" kelimesi ile anlamlı olmasıdır. Çünkü babamızın elini öptüğümüz an, el öpme merasimi boyunca takındığımız rollerin en çok içimize sinen anımız olur.. Kimisi için elini öperken içini titreten kişi annesidir, kimisi için manevi olarak bağlı olduğu insandır. Karşımızdakiler değişebilir ama hissettirdikleri duygular hepimizde aynıdır.

        Bugün 21 yaşındayım ve bu zamana kadar babam hakkında onun ölümünden, ölümünün benim üzerimdeki etkisinden başka bir şey anlatmamışımdır soranlara. Bu durumu onu henüz 9 yaşında kaybettiğim için tanıyamama bağlardım. Sürekli onun hakkında bir şeyler öğrenme çabasındaydım ve genelde susup dinlerdim. Kimbilir belki de yokluğunun acısı içimde gömülüydü ve onun ordan çıkmaması için direnişimdi bu suskunluğum.
   Kimi insanı güldüren kimi insanı hüzünlendiren bu bayram gününde bu derece içli bir yazı yazdıran olayı itiraf etmem gerekirse... Bugüne kadar babamın yokluğunu hissettirmemeye çalışan insanlar vardı yanımda ama bugünümde anladım ki hiçbir şey o yüreği kocaman adamın yerini dolduramamış. Onu ne kadar özlediğimi en derinden hissediyorum ve hıçkırıyorum. Kimseye kızmıyorum bunun için veya herkese kızıyorum bu neyi değiştirir ki? Tek bildiğim dört duvar arasında yalnız ve sevgisiz bırakılmasaydım en derinimde sakladığım bu büyük yokluk duygusu asla günyüzüne çıkmayacaktı. Artık duygularımı hissediyorum ve kendimi kandırmayacak kadar tek başımayım. Şuanda da en kuvvetli ve içten hissettiğim şey, GÜÇ.

Bu her bayram bize açtığın şarkı çok sevdiğin BarışManço'dan ve ailenden sana gelsin babacığım. Bayramın Mübarek Olsun..Nurlar içinde uyu..Seni çok özledik..


  "Sen gittin gideli içimde öyle bir sızı var ki

  Yalnız sen anlarsın

  Sen şimdi uzakta cennette meleklerle bizi düşler ağlarsın..


  Sen yaz geceleri yıldızlar içinde

  Ara sıra bize göz kırparsın

  Sen soğuk günlerde kalbimi ısıtan en sıcak anısın ..."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Zaman ayırdığınız için teşekkürler.
Yorumlarınızı beklerim.

Recommendations by Engageya