30 Eylül 2014

Etkinlik: Her Cuma Yeni Sinema 3 Yaşında


İstanbul'da yaşayan ve samimi bir etkinlik arayışında olanlara bir duyurum var. Ben bu etkinliğe 2 senecik geç kalmış olsam da hala haberi olmayan vardır diye duyurmayı bir borç bilirim. 

Beşiktaş Belediyesi tarafından gerçekleştirilen "Her Cuma Yeni Sinema" etkinliği yurt içi ve yurt dışında büyük beğeni kazanan fakat dağıtım sorunları yaşayan veya gösterimde kalamayan önemli filmleri cuma günleri ücretsiz olarak bizlere sunuyor. Ve en güzel tarafı da film gösteriminden sonra gösterimi gerçekleşen filmin yaratıcıları ile bir söyleşi gerçekleştiriliyor.

Etkinliğin adresi: Beşiktaş Belediyesi Levent Kültür Merkezi...

Bugüne kadar 63 filmin gösterildiği "Her Cuma Yeni Sinema"nın yeni sezon açılışı, İlksen Başarır'ın yönettiği "Erkek Tarafı: Testosteron" filmi ile oldu.

İşte Sinema Gösterim Takvimi

10 EKİM 2014, 19:00
“SEN AYDINLATIRSIN GECEYİ”
Türkiye, 2013, 107’


Yönetmen: Onur Ünlü
Senaryo: Onur Ünlü
Görüntü Yönetmeni: Vedat Özdemir
Kurgu: Emre Boyraz
Oyuncular: Ali Atay, Demet Evgar, Damla Sönmez, Ahmet Mümtaz Taylan, Ercan Kesal, Ezgi Mola, Serkan Keskin, Nadir Sarıbacak
Yapımcı: Orkun Ünlü, Funda Alp

Cemal, Manisa’nın Akhisar kasabasında babasıyla yaşayan ve kendi berber dükkânlarında çalışan bir adamdır. Kendi halinde gibi görünen Cemal’in içine bir sıkıntı çöker, kendisi bile ne olduğunu bilemez... Öte yandan hemen, hemen herkesin birbirini tanıdığı bu kasabada, gayet sıradan gibi görünen insanların olağanüstü güçleri vardır. Kimi zamanı durdurur, kimi duvarların ardını görür, kimi ölümsüz. Ama hiçbiri de süper kahraman değildir. Herkes her şeyi bilir ve normal hayatına devam eder...

17 EKİM 2014, 19:00
“ÖZÜR DİLERİM”
Türkiye, 2013, 85’


Yönetmen: Cemil Ağacıkoğlu
Senaryo: Cemil Ağacıkoğlu
Görüntü Yönetmeni: Ali Olcay Gözkaya
Kurgu: Orhan Örsman
Oyuncular: Güven Kıraç, Sema Poyraz, Köksal Engür, Gökhan Kıraç, Deniz Denker
Yapımcı: Güven Kıraç

Özür Dilerim, engelli bir insanı ve onun sağlık sorunlarıyla şekillenen bir ailenin iç dünyasını anlatıyor. Selim, kırklı yaşlara adımını atmış, zihinsel engelli, ailesinin büyük özverileriyle yetişmiş bir adamdır. Erkek kardeşi Zafer’in düğün gününde gerçekleşen bir hadise her şeyi altüst edecektir. Selim’in başına gelen bir olay aile fertlerini daha önce farkında olmadıkları gerçekleri keşfedecekleri hüzünlü bir kadere sürükler.

24 EKİM 2014, 19:00
“MERYEM”
Türkiye, 2013, 100’


Yönetmen: Atalay Taşdiken
Senaryo: Atalay Taşdiken
Görüntü Yönetmeni: Feza Çaldıran
Kurgu: Serhat Solmaz
Müzik: Youki Yamamoto
Oyuncular: Zeynep Çamcı, İsmail Hacıoğlu, Mustafa Uzunyılmaz, Zerrin Sümer, İpek Bilgin, Mehmet Usta,
Yapımcı: Atalay Taşdiken

17-18 yaşlarında, güzelliği ile tüm kasabanın ilgisini çeken Meryem’e, aynı kasabada yaşayan ve oğulları İstanbul’da çalışan bir aile talip olmuş ve 10 gün içerisinde nişan, kına gecesi ve düğün yapılmıştır. Meryem’in kocası Mustafa, düğünden ancak bir kaç gün önce gelmiş ve 6 gün evli kaldıktan sonra “Bir düzen kurar, seni de İstanbul’a alırım” diyerek yaşadığı şehir olan İstanbul’a dönmüştür. Kayınvalidesi ve kayınpederi ile yaşamaya başlayan Meryem, bir yandan hasret çekerken, bir yandan da umudunu korumaktadır. En önemlisi de evin her türlü hizmetini görmeyi görev saymıştır kendine. Çünkü o evde gelin olarak bulunmasının asıl nedeni iyi hizmet etmesi içindir. Bu arada beklenmedik bir gelişme olur. Askere gitmeden önce Meryem’e âşık olan Murat, terhis olup gelir. Ama gelen Murat, giden Murat değildir. Askerde yaşadıkları ona ağır gelmiş, uzun süre psikolojik tedavi görmüştür. Ve bu haliyle Murat, Meryem için ciddi bir tehdit unsurudur.

31 EKİM 2014, 19:00
“SİLSİLE”
Türkiye, 2014, 105’


Yönetmen: Ozan Açıktan
Senaryo: Cem Akaş, Ozan Açıktan, Faruk Özerten
Görüntü Yönetmeni: Ahmet Sesigürgil
Kurgu: Erkan Erdem
Müzik: Burak Güven
Oyuncular: Nehir Erdoğan, İlker Kaleli, Tardu Flordun, Esra Bezen Bilgin, Serkan Keskin, Aytaç Uşun, Cem Özeren, Caner Arıkan
Yapımcı: Necati Akpınar, Tunay Vural

Sıcak bir yaz gecesi Ece Amerika’dan yeni dönmüş olan Cenk’in kaldığı eve gider ve eskide kalmış bir aşk alevlenir. Yakın bir dost aldatılmak üzeredir. Ve eve Faruk gelir. Olaylar birbirinin içine geçerek gelişir ve karmaşık şehirli ilişkilerin, derin yaraların ve hayatın kırgınlığının sorgulandığı, üç insanın yaşamlarını sonsuza kadar değiştirecek olaylar silsilesi başlar.


7 yorum:

 1. Merhaba, benim bu etkinlikten haberim yoktu, bilgi için çok teşekkürler. Ayrıca blogunuzu bugün takip etmeye başladım. Benim de denemelerimi ve gezi yazılarımı paylaştığım bir blogum var, ilgilenirseniz: http://dilekerenn.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 2. Gec oldu ama bende yeni ogrendim bu guzel etkinligi, bu tur etkinlik duyurulariyla, gezi yazilariyla yakindan ilgileniyorum. Blogunuzu onerdiginiz icin tesekkurler, takip edecegim :)

  YanıtlaSil
 3. Bende blog etkinliğinden gelip güzel etkinlikleri öğrendim:)) paylaşım için teşekkürler. blogunuzu takibe aldım hemen. benimde bir hobi blogum var bende beklerim:)
  http://ebruli1907.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 4. Hosgeldiniz, elimden geldigince duydugum etkinlikleri yazmaya calisiyorum , sizin paylasimlarinizi da merak ediyorum, takibe alacagim :)

  YanıtlaSil
 5. İstanbullu olmadığım için ilgilenmiyorum ya da ilgilenemiyorum, ama çok çok güzel bir bilgi. Gidilip görülesi bir mekan gibi duruyor.

  YanıtlaSil
 6. Serkan sen benim blogumun ilk takipçilerindensin, şehrini söyle senin için de duyup okuduğum etkinlikleri yazayım :) Ama eğer gidebilirsem bu etkinlikler hakkında da yazacağım buradan takip edebilirsin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Süper... Mersin Aslı :)) arada oluyor burada ama işte bi İstanbul değil tabi :D

   Sil

Zaman ayırdığınız için teşekkürler.
Yorumlarınızı beklerim.

Recommendations by Engageya