29 Eylül 2014

The Big Bang Theory Kavuşması
Oyuncular

Johnny GaleckiLeonard Leakey Hofstadter
Jim ParsonsSheldon Lee Cooper
Kaley Cuoco, Penny
Simon Helberg, Howard Wolowitz Mak. Müh.
Kunal Nayyar, Rajesh Ramayan Koothrappali

Melissa Rauch, Bernadette Rostenkowski
Mayim Bialik, Amy Farrah Fowler

The Big Bang Theory veya kısaca TBBT, Chuck Lorre ve Bill Prady tarafından yaratılmış Amerikan durum komedisi. İlk kez 24 Eylül 2007'de CBS'de yayınlanmıştır.


Hala bir bölüm dahi izlemeyen var mıdır bilmiyorum ama izlemeyen varsa da CNBCE'de mutlaka karşılaşmıştır The Big Bang Theory ile. Ben de 8 sezondur yayında olan TBBT ile yaklaşık 3 senedir tanışıyorum. Bu yenilesi bilim adamları ve Chesecake Factory'nin güzel garsonu Peny benim için somut karakterler oldular zamanla. Dizilere inanan, çok fazla içine girebilen bakış açım yoktur ama TBBT benim için gerçek hayattan ibaret adeta. Yani bu adamlar gerçekten Kaliforniya'nın Pasadena şehrinde olan bir apartmanın 4. katında yaşıyorlar. Ve apartmanlarındaki asansör 8 senedir bozuk! Kendimi onların komşusu olarak görüyorum artık. Neticede aynı apartman sorunuyla karşı karşıya sayılırız. Benim dairemde 8. katta ve asansörümüz yok. Cidden çekilesi çile değil. Evime aşık olmasam taşınmak için bir dakika beklemezdim. Sheldon'da benim gibi yeniliklere açık bir insan olmadığı için evini bırakamıyor diye düşünüyorum.

The Big Bang Theory'den bahsedeyim biraz size. Dizimizin başrollerinde iki üstün zekalı ev arkadaşı var. Birinin ismi Sheldon, kendisi teorik fizikçi, diğeri ise Leonard o da deneysel fizikçi. Bence Leonard fizikçi olmaktan çok, Sheldon'un bakıcılığını yapıyor. Dizide kendi hayatına düşkün daha doğrusu takıntıları olan insanlarla uğraşmanın sabır gerektirdiğini anlatan bir karakter Leonard. Leonard'u mantık adamı Sheldon'u da hafif bencil organizatör olarak görebiliriz. Ve Sheldon'un Leonard'la kurduğu küçük dünyasına sonradan dahil olan fıstık gibi bir komşu Penny! Penny ise hayalleri ile yaşayan bir kadın. En büyük hayali ise oyuncu olmak. Başrolleri başkalarına kaptıran Penny yan rol oynamaktansa Chesecake Factory'de garsonluğa devam edecek kadar hayaline tutkuyla bağlı. Ve Sheldon'la Leonard'ın üniversiteden iş arkadaşları Howard Wolowitz, Rajesh Koothrappali. Kadromuz ilk sezonlarda bu kadar, fakat 8. sezona gelene kadar birçok karakterle tanışıyoruz.

Üniversite 2. yılımda keşfettiğim bu dizi KYK günlerimi renklendiren tek diziydi. Bugünlerde 8. sezonu yayınlanmaya başladı. Dün gece ilk bölümünü gördüğümde BAZİNGA! dedirtti bana. TBBT izlemenizi şiddetle öneriyorum. Özellikle bu sonbahar günlerinde, yataktan çıkmak istemediğiniz zamanlarda izlerseniz yüzünüze kocaman gülüşler konduracaktır. 

Benim gibi The Big Bang Theory aşıklarına, gözümüz aydı diyorum ve iyi seyirler diliyorum.


 


Favori Bölümlerden


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Zaman ayırdığınız için teşekkürler.
Yorumlarınızı beklerim.

Recommendations by Engageya