16 Ekim 2014

Ekim 2014'ün Beklenen Filmleri

Türkiye'de havaların soğumasıyla birlikte sinemaya olan ilgi arttı. Çoğu sinema yapımcısı büyük emek verdikleri eserlerini beyaz perdeye taşımak için tarihlerini belirledi. Durum böyle olunca sinema severlerin merakla beklediği filmler şu şekilde oldu.


1. İNCİR REÇELİ

Vizyon Tarihi: 17.10.2014

Yönetmen: Aytaç Ağırlar

Oyuncular: Şafak Pekdemir, Halil Sezai, Sinan Çalışkanoğlu

Tür: Romantik, Dram


Konu: 2011 yılında vizyona giren ilk İncir Reçeli filmi seyirciden yoğun ilgi görmüş özellikle başroldeki müzisyen ve oyuncu Halil Sezai Paracıkoğlu'na yeniden popüler olmasını sağlamıştı. İçine kapanık Metin ve hayata cıvıl cıvıl bakan Duygu'nun hüzünlü aşk hikayesini konu alan ilk filmin ardından üç yıl sonra gelen ikinci yapımda yine Halil Sezai başrolde oynuyor. Bu sefer Metin'i Duygu ile yaşadığı aşkın ardından, gelen yoğun yalnızlık dönemi içinde izleyeceğiz.

Metin, sevdiği kadını kaybettikten sonra uzun süreli bir yas dönemine girer. Artık barlarla şarkı söylemekte olan Metin'in yolu beklenmedik bir anda Gizem'le kesişir. İkisi de geçmişinde benzer şeyler yaşamış bu iki insan arasında yeni bir hikaye başlar.


2. UNUTURSAM FISILDA

Vizyon Tarihi 29.10.2014

Yönetmen: Çağan Irmak

Oyuncular: Farah Zeynep Abdullah, Mehmet Günsür, Işıl Yücesoy

Tür: Dram
Konu: İki ses sanatçısı kardeş olan Hanife ve Ayperi'nin hikayesinin anlatıldığı film, gidenlerin ve kalanların öyküsünü beyazperdeye taşıyor. Abla Ayperi yaşadıkları kasabadan Tarık ile beraber müzik aşkıyla ve de özgürlükleri için uzaklaşırken, yanında kardeşinin sırrını da götürür. Hanife'nin yaşamını şekillendirecek olan bu sır, Ayperi içinse hayati önem taşımaktadır... Yıllar sonra karşı karşıya geldiklerinde iki kız kardeşin yapabildikleri ve yapamadıkları ortaya dökülecektir...

Yönetmenliğini ve senaristliğini Çağan Irmak'ın üstlendiği yapımda Hümeyra ve Işıl Yücesoy iki kız kardeşi canlandırıyor. Filmin yapımcısı yine TAFF Pictures.


3. OFLU HOCA'NIN ŞİFRESİ

Vizyon Tarihi: 31 Ekim 2014

Yönetmen: Adem Kılıç

Oyuncular: Çetin Altay, Ahmet Varlı, Köksal Engür

Tür: Komedi

Konu: Daha önce Sümela'nın Şifresi filmine imza atan Adem Kılıç'ın yönetmenliğini üstlendiği komedi filmi, yerel bir futbol takımı olan Doğanspor'un yeni başkanlık seçimleri için iki aday arasında gelişen eğlenceli rekabeti konu ediniyor. Oflu Hoca'nın günleri karmaşayla geçmektedir. Yerel bir kanalın programında çıkar, fırında çalışır ve babasıyla başı sürekli derde gider. Gençliğinde yer aldığı Doğanspor futbol kulübünde yaşanan son gelişmeler de işlerin tuzu biberi olur. Oflu Hoca ve diğerlerine göre kulübün yeni başkanı olmak isteyen Müteahhit Ahmet bu koltuk için uygun isim değildir. Bu nedenle Oflu Hoca da başkanlık için adaylığını koymak zorunda kalır ve aralarında esaslı bir rekabet başlar.

Çetin Altay ve Ahmet Varlı'nın başrolleri paylaştığı filmde ikiliye Didem Balçın, Köksal Engür ve Tarık Papuççuoğlu eşlik ediyor.


4. DELİSİN

Vizyon Tarihi: 24 Ekim 2014

Yönetmen: Tolga Baş

Oyuncular: Çetin Altay, Turgut Tuçalp, Ender Gülçiçek

Tür: Komedi

Konu: Yönetmenliğini Tolga Baş'ın üstlendiği komedi türündeki film, akıl hastalıkları hastanesinde yakın arkadaş olan üç yakın arkadaşın komik maceralarını ele alıyor. Hastanedeki diğer hastalardan biraz farklı olan üç arkadaş Sadri, Rami ve Fırat, hastaneye yeni gelen bir hastanın anlattıkları sonrasında hastaneden kaçmaya karar verirler. Üç kafadar böylece dışarıda daha önce hiç görmedikleri bir maceraya atılacaklardır.

2 yorum:

  1. Nedense 4 film de gidilecek gibi değil. :) Özellikle İncir Reçeli, çünkü ilk film tuttu hade aynı mantıkla başka bir film daha çekelim diyen paracı zihniyetlerin ürünü bu tarz yapımlar. İlk filme hiç saygı göstermiyorlar yani.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Haberi yayınladım ama söylediklerine katılmıyor değilim... Oldu olacak Issız Adam'a da ikinciyi çeksinler... :)

      Sil

Zaman ayırdığınız için teşekkürler.
Yorumlarınızı beklerim.

Recommendations by Engageya