29 Kasım 2014

Flört Konseri | KadıköySahne

Dün, Pinhani konserinden sonra kazandığım ikinci biletle Flört'ün konserine gittim KadıköySahne'de. Hayranları bilirler Flört her zaman konser veremiyor ne yazık ki. Özellikle şu sıralar bir film çekimi gerçekleştirdikleri için İstanbul dışında olduklarından konserler daha da seyrek oluyormuş. Devam etmeden  şansıma maşallah demenizi istiyorum, çünkü hem bu kadar zor yakalanan bir grubun konserine gidebildim hem de bilet havadan geldi. Gerçi her türlü o biletin fiyatını sonuna kadar hak eden adamlar bunlar. Şarkılarının sözlerini bilmediğiniz bir grubun konserine gittiğinizde ot gibi kalabilme haliniz Flört ile yerle bir oluyor.

Ozan Kotra'nın muhteşem enerjisi ve Çağatay Kehribar ile Hakan Çağlar'la birlik olup seyircinin bir an bile durmaması için teşvikleri anlatılmaz yaşanırdı. Gruptaki 4. kişinin varlığını pek istemeyen grup üyeleri tarafından adeta enstrüman işlevi gördük. Dinleyicilerinin en güzel notalarını basan Flört için bizlerde een içten gelen "oooooooooooooy" ve "aaaaaaaaaa" seslerini çıkardık. Umarım verdikleri emeğe değmiştir! Çünkü bu işlerin karşılıklı olması gerek ki memnuniyet oluşsun. Siz mükemmeldiniz, eğer siz de bizi beğendiyseniz ne ala!Konsere işten güçten vakit bulamayıp gelemediği için artık resmen yılmış insanlar gördüm twitter yorumlarında. Bu sebeple ben de Flört hayranları ve Flört'le hala tanışmayanlarınız için bir kaç şarkısını paylaşıyorum. Yakında konserde çektiğim videolarını da talep olursa youtube sayfamda yayınlayacağım.


Flört Kimdir?
Flört, 1991'de kurulan Türk müzik grubudur.

1991 yılında kurulan Bekârlar adlı grubun devamıdır. Kim Bunlar?, Türk müzik endüstrisinde halen faal olan Flört grubunun da öncüsüdür. Grubun kuruluşundan bugüne hiç ayrılmadan kalan tek isim, kurucu üyelerden Ozan Kotra'dır.

Kim Bunlar?'ın o dönemki kadrosu bas gitarda Fethi Ozan Kotra, elektrik gitarda Gökhan Barış Bölükbaşı, klavyede Ata Akdağ ve davulda Hakan Çağlar (lakabı Timsah) idi. Müzik endüstrisinde türkü yorumlanan albümlerin popüler olduğu bir devirde Prestij Müzik ile anlaşan grup elemanları (o dönemki adlarıyla Bekârlar grubu), yaptıkları anlaşma gereği ilk albümde sadece türkülere yer vermişlerdir. Yer yer punk, rock ve funk ögeleriyle harmanlanan 1998 tarihli Atabarı/Dağlar Kızı Reyhan albümü, türkülerin özünün bozulduğuna inanan muhafazakâr kesimlerce şiddetle eleştirilmiştir. Prestij Müzik'in Kral TV üzerindeki etkisi sayesinde kısa sürede tanınan grup, "Atabarı" adlı şarkıya çekilen kliple büyük ilgi toplamış ve Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde En İyi Grup kategorisinde aday gösterilmiştir.
ÜyelerFethi Ozan Kotra
Çağatay Kehribar
Hakan Çağlar

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Zaman ayırdığınız için teşekkürler.
Yorumlarınızı beklerim.

Recommendations by Engageya